Zwiększ efektywność pracowników – team building

team building

Zależy Ci na dobrej komunikacji pracowników w firmie? Jeśli nie, to powinno. Z badań wynika, że przynosi to naprawdę dobre efekty i bardzo pozytywnie może wpłynąć na warunki pracy w danym przedsiębiorstwie, co przeniesie się na same korzyści dla firmy. Ale jak taką komunikację wypracować? Jednym z popularniejszych rozwiązań jest team building.

Czym jest team building?

Team building to sformułowanie zapożyczone z języka angielskiego, które oznacza „budowanie zespołu”. Nazwa jest jak najbardziej adekwatna. W skrócie są te wszelkiego rodzaju aktywności, które mają na celu poprawić współpracę i zmniejszyć dystans pomiędzy pracownikami. Dzięki temu osoby z danej grupy lepiej się poznają, a może nawet rozpoczną długotrwałe znajomości. Jak więc widać, wynikają z tego same zalety. Ale jak się do tego zabrać?

Najpopularniejsze pomysły na aktywności integracyjne.

Team building od dawna stosowany jest przez wiele firm. Wymyślają one przeróżne formy tego procesu, aby jak najbardziej urozmaicić użytkownikom zabawę. Jednymi z najczęstszych propozycji są:

  • impreza firmowa, dzięki której uczestnicy z pewnością się rozluźnią,
  • warsztaty i szkolenia kształcące umiejętności komunikacji międzyludzkiej,
  • escape room, czyli bardzo popularna forma rozrywki polegająca na współpracy między sobą i rozwiązywaniu zagadek oraz znajdowaniu wskazówek, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia,
  • zawody sportowe – mogą to być wszelkiego rodzaju sporty połączone z innymi aktywnościami, na przykład mecz siatkówki zakończony piknikiem,
  • wycieczki i podróże, na przykład w góry czy nad morze.