Spinacze biurowe – sposób na porządek w dokumentach.

spinacze

Spinacze biurowe – sposób na porządek w dokumentach.

Spinacze biurowe znane są od lat i znacznie ułatwiają katalogowanie i korzystanie z dokumentów – trzymają je w ryzach i dzięki temu nic się nie gubi. To prosty produkt, który potrafi pomóc w codziennej pracy, nie zajmuje dużo miejsca, a potrafi pomieścić nawet kilkadziesiąt arkuszy papieru! Dostępne są różne rozmiary spinaczy do papieru, każdy sprawdzi się do czegoś innego, więc jak wybrać najlepszy do swojej pracy? 

Spinacze do kartek – plastikowe czy metalowe? 

spinacze

Spinacz do papieru może być metalowy lub plastikowy. Do codziennego korzystania lepiej sprawdzą się metalowe, które są o wiele trwalsze i mocniej trzymają. To zwykłe spinacze zrobione z drucika, występują w wielu kolorach, co znacznie ułatwia katalogowanie – można podzielić dokumenty kolorami. Występują też wersje bez koloru, które wyglądają zwyczajnie, ale przy tym elegancko. Spinacze biurowe plastikowe zazwyczaj są bardzo kolorowe, a nawet występują w bardziej fantazyjnych kształtach. Nie są tak wytrzymałe, jednak dobrze sprawdzą się, jeśli ktoś chce dodać jakiś ładny element do swojej pracy. Zwykle spinacze plastikowe zazwyczaj są także tańsze od ich metalowych odpowiedników.

Małe czy duże spinacze? 

Kupując spinacz do papieru, można spotkać się z różnymi rozmiarami, najpopularniejsze mają 2 lub 4 centymetry, a najdłuższe nawet 18 centymetrów. Wybór zależy od osobistych potrzeb, ale dłuższe sprawdzą się przy większych dokumentach i będą mocniej trzymać, a mniejsze będą wygodniejsze przy mniejszej ilości arkuszy. Można się także zdecydować na spinacz biurowy z logo firmy, który będzie małą, ale stylową wizytówką.