Organizacja imprezy firmowej

Impreza firmowa – dwa magiczne słowa, które w uszach pracowników brzmią równie pięknie, jakby ktoś chciał dać im premię. Wydarzenie, które oczekiwane jest przez wszystkich z wielkim napięciem i niecierpliwością. Niektórzy czekają tylko po to, aby przekonać się, kto pierwszy tym razem „się załatwi”, a inni są nastawieni na jak najlepszą zabawę. Dlaczego takie eventy firmowe są tak bardzo oczekiwane, skoro na imprezę można pójść w każdej chwili?

Wspólna zabawa

Impreza firmowa https://ckadn.pl/event-czym-jest/ lub też jak to niektórzy mówią – impreza integracyjna – w zdecydowanej większości przypadków, organizowana jest w zamkniętym gronie. Podczas zabawy spotykają się wyłącznie pracownicy i kadra zarządzająca. Rzadko kiedy organizowane są takie spotkania, w których przewiduje się uczestnictwo dodatkowych osób. Tego typu spotkania to tak naprawdę jedna z nielicznych okazji do wspólnej zabawy.

Niby każdy z nas ma możliwość wyskoczenia na imprezę klubową w każdej chwili, ale jak pokazuje praktyka – rzadko kiedy takie chwile następują. Nigdy tak duże grono osób nie dogada się na jeden termin. Co innego, jeżeli chodzi o imprezę firmową, kiedy wszyscy wcześniej załatwiają sobie wolne, aby móc cieszyć się wspólną zabawą w gronie najbliższych znajomych z pracy.

Kto płaci?

W przypadku klubowych imprez, za wszystko trzeba płacić samodzielnie. Rachunek w niektórych przypadkach jest bardzo wysoki. Co innego, jeżeli chodzi o eventy organizowane przez firmę. W tym wypadku za wszystko płaci firma. Część pieniędzy może pochodzić z funduszu pracowniczego (pieniądze na niego odciągane są z wypłaty, ale nie są to tak duże składki w skali miesiąca), ale w zdecydowanej większości – to pracodawca „stawia”.

Mówiąc wprost – można dobrze się zabawić za cudze pieniądze. Pokusa do uczestnictwa w takim evencie jest więc bardzo duża. Forma takiego spotkania może być różnorodna. Wszystko tak naprawdę zależne jest od organizatora. Takie zabawy urządzane są rzadko, dlatego warto tak się zorganizować, aby móc zawsze w nich uczestniczyć.