Czy sprzedaż przez Instagram jest legalna?

czy sprzedaż na instagramie jest legalna

Chyba każdy z nas, posiada konto na Instagramie. Ta znana platforma to świetne miejsce na zaprezentowanie innym użytkownikom swoich fotografii, nagrań itp. Od niedawna umożliwia ona także sprzedaż własnego asortymentu oraz jego promowanie. Jednak czy sprzedaż na Instagramie jest legalna? Kto może sprzedawać przez Instagrama? Czy, aby sprzedawać w mediach społecznościowych, trzeba prowadzić działalność gospodarczą? 

Sprzedaż w mediach społecznościowych, a polskie prawo 

czy sprzedaż na instagramie jest legalna

Polskie prawo nie zabrania osobie fizycznej sprzedaży w mediach społecznościowych. Oznacza to, iż sprzedaż przez nstagramia jest w 100% legalna. Ponadto platforma niedawno wprowadziła funkcje „Twój sklep”, dzięki czemu możemy szybko i bezproblemowo przeprowadzać transakcję oraz prezentować markę i oferowane przedmioty. Jedynym haczykiem jest fakt, iż osoba, która nie prowadzi własnej działalności, nie może przekroczyć 50% najniższego wynagrodzenia. 

Dlaczego warto sprzedawać przez Instagrama?

Największymi korzyściami są:

  • Pozyskanie nowych klientów 
  • Zaprezentowanie swojego towaru
  • Możliwość szybkiej sprzedaży. 

Dzięki możliwości udostępnienia postów, relacji oraz prowadzenia live’ów jesteśmy w stanie dobrze zaprezentować nasz towar potencjalnym klientom. Wiele osób w wolnych chwilach przegląda stronę główną znanej platformy, a co za tym idzie, mogą trafić na naszą transmisję lub post. Oprócz tego prowadząc live, będziemy mogli szybko odpowiadać na pytania zadawane przez odbiorców, tym samym rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości co do sprzedawanego przez nas przedmiotu.