Czy jest turystyka biznesowa?

Szkolenia czy konferencje odbywają się w Polsce cały czas. Mało kto jednak wie, że tego typu wyjazdy służbowe stanową część turystyki. Wszystko bowiem łączy się z podróżami czy noclegami. Przypomina to nieco zatem tradycyjną turystykę.

Definicja turystyki biznesowej

Turystyka biznesowa to nic innego jak wszelkie wyjazdy służbowe. Jest to pewnego rodzaju forma połączenia wyjazdów służbowych z korzystaniem z tradycyjnej infrastruktury turystycznej. Trzeba bowiem przypomnieć, że wyjazd służbowy łączy się nie tylko z pobytem na szkoleniu czy konferencji, ale także z korzystaniem z atrakcji turystycznych po zakończeniu spotkania lub w jego trakcie. Można zatem powiedzieć, że tego typu wyjazdy to połączenie biznesu i turystyki. Co istotne, ta gałąź turystyki wciąż się rozwija.

 

Co wchodzi w skład turystyki biznesowej?

Jak już wspomniano ten typ turystyki łączy się z wyjazdami służbowymi. Np. na szkolenie lub konferencję. Ale przy takich wyjazdach korzysta się także  z infrastruktury turystycznej. Na początku wspomnieć można choćby o hotelach. Podczas takiego wyjazdu zawsze należy gdzieś przenocować. Dodatkowo wyjazdy w ramach turystyki biznesowej łączą się z posiłkami w różnego rodzaju restauracjach. A czas wolny w trakcie konferencji to możliwość zwiedzenia atrakcji turystycznych. Wszystko to oznacza, że każdy taki wyjazd służbowy generuje także przychody dla różnego rodzaju miejsc, które wchodzą w skład branży turystycznej.

Dodaj komentarz